☰  MENU

Čo je WE FOUR+

CEELIFT_LOGO
The “We Four+” talk show is a part of CEElift project dedicated to showcasing the unique transformation experience of V4 countries and introducing new thinking about Central and Eastern Europe.

WE FOUR+

WE FOUR+ je inovatívny projekt využívajúci nové médiá, ktorý sa asi najlepšie dá opísať ako niečo medzi verejnou diplomaciou, budovaním národnej a regionálnej značky a skupinovou terapiou. Je to pokec so susedmi ktorému budete chcieť načúvať.

Talk show je zameraná na náročného diváka – na niekoho, kto hľadá viac než len konvenčné prezentácie krajín Vyšehradskej štvorky, alebo širšieho regiónu strednej a východnej Európy.

Prinášame inšpiratívne príbehy ľudí, ktorí tu žijú, zaujímavé konverzácie a úprimné názory na témy siahajúce od histórie, umenia, súčasného diania až po cestovanie, jedlo a módu – aby sme predstavili chuť a charakter regiónu.

Názov WE FOUR+ , ktorý sa do slovenčiny dá preložiť ako „My štyria“, je hravou referenciou konceptu zahranično-politickej regionálnej spolupráce V4, takzvanej Vyšehradskej štvorky, vytvoreného v roku 1991. Osobné zámeno WE, teda My zdôrazňuje zameranie na ľudí a ich príbehy, a zároveň indikujú že pôjde o rozhovory štyroch hostí zo štyroch rozličných krajín.

Diskusie o osobných výzvach, víťazstvách a prehrách predstavia príbehy niekedy typické a niekedy unikátne a výnimočné, ktoré spolu budú fungovať ako „maketa“ tejto rozmanitej a dynamickej časti sveta. „Plusko“ v názve zahŕňa moderátora z Viedne a hlasy z iných krajín regiónu a širšie perspektívy ktoré talkshow má ambíciu v budúcnosti prinášať.

Rozhovory susedov WE FOUR+

+ Konverzácie ktoré zaujmú
Štyria hostia zo štyroch rôznych krajín spolu s moderátorom pochádzajúcim z Viedne, v štúdiu v Bratislave diskutujú na témy, o ktorých ste vždy chceli vedieť viac a aj o otázkach, o ktorých ste možno ani neuvažovali.

+ Inšpiratívne príbehy
Hostia We Four+ talk show sa podelia o svoje životné príbehy: budú hovoriť o životných rozhodnutiach, o zmenách ktoré priniesli, o svojom napredovaní a premenách.

+ Spoznávanie susedov
We Four+ talk show vás vezme na exkurziu po tejto dynamickej časti sveta a umožní vám empaticky nazrieť do života jej obyateľov, vnímať viac než národné stereotypy a objaviť čo máme spoločné a v čom sme výnimoční.

+ Nové myšlienky
V rámci We Four+ talk show budú prezentované rôznorodé hlasy, alternatívne názory a netradičné uhly pohľadu vyskytujúce sa v rýchlo sa vyvíjajúcom prostredí strednej a východnej Európy.

English | + Slovensky | Česky | Polski | Magyar