☰  MENU

Co to jest WE FOUR+

CEELIFT_LOGO
The “We Four+” talk show is a part of CEElift project dedicated to showcasing the unique transformation experience of V4 countries and introducing new thinking about Central and Eastern Europe.

WE FOUR+

WE FOUR+ to nowatorski projekt sytuujący się na przecięciu zagadnienia nowych mediów, dyplomacji, narodowego i regionalnego kreowania marek oraz grupowego znajdowania rozwiązań. To sąsiedzka rozmowa, której będziesz chciał się przysłuchiwać.

Program jest stworzony dla wymagającej publiczności, poszukującej czegoś innego, niż konwencjonalne prezentacje krajów z Wyszehradzkiej Czwórki i, szerzej, państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Przedstawimy inspirujące historie ludzi tu żyjących, przysłuchamy się angażującej konwersacji i szczerym opiniom dotyczącym kwestii historycznych, artystycznych, współczesnych zagadnień związanych z podróżowaniem, jedzeniem i modą – abyś mógł rzeczywiście poczuć klimat i smak regionu.

WE FOUR+ jest ukłonem względem Wyszehradzkiej Czwórki, wzbogacającym projekt porozumienia w ramach polityki zagranicznej i inicjatywy regionalnej współpracy z 1991 roku o ludzką perspektywę (we) i twórczy ferment (+). „We four“ (nasza czwórka) w tytule oznacza czterech gości z czterech różnych krajów, opowiadających o swoich życiowych wyzwaniach, zwycięstwach i porażkach. Czasem są to historie typowe, czasem niezwykłe. Wszystkie razem stworzą obraz życia tego zróżnicowanego i dynamicznie się rozwijającego regionu. Plus w tytule oznacza też wiedeńskiego gospodarza programu i głosy płynące od ludzi pochodzących z państw nienależących do Grupy Wyszehradzkiej – program przyjmie bowiem również szerszą perspektywę.

Sąsiedzka rozmowa WE FOUR+

+ Angażujące rozmowy
Czterech gości z czterech różnych krajów dołącza do wiedeńskiego gospodarza panelu w studiu w Bratysławie, by przedyskutować zarówno kwestie, które nie raz zaprzątały Twoją ciekawość, jak i te, które nigdy nie przyszły Ci do głowy.

+ Inspirujące historie
W programie We Four+ prawdziwi ludzie opowiadają o swoich poglądach, zmianach, rozwoju i życiowych wyborach.

+ Wiedza o sąsiadach
Program We Four+ zabierze Cię w badawczą wyprawę po tej zmiennej cześci świata, kładąc nacisk na rozwój i spojrzenie wolne od stereotypów. Pozwoli to zapoznać się ze specyfiką regionu i rozróżniać codzienne i niezwykłe zjawiska oraz mechanizmy funkcjonowania.

+ Inne spojrzenie i sposoby myślenia
Program We Four+ prezentuje wielość głosów, opinii i zmiennych punktów widzenia na tę rozwijającą się część Europy Środkowo-Wschodniej.

EnglishSlovensky | Česky | + Polski | Magyar